SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Dzisiejszy świat przepełniony jest dużą ilością informacji. Sięgamy po nie do prasy, telewizji, Internetu, przekazujemy z ust do ust. Te wiadomości zalewają nas z każdej strony i trudno nam jest stwierdzić co jest prawdą, a co fałszem. Problem fake newsów dotyka wielu z nas, a człowiek czasem zastanawia się w co wierzyć, a w co nie. 

Dlatego fundacja PRAVDA z Warszawy postanowiła, że zorganizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt.: “Spojrzeć prawdzie w oczy”, dzięki któremu młodzi ludzie za pomocą różnych technik plastycznych mogli wyrazić swoje zdanie na temat dezinformacji, używając do tego pomysłowości i talentu plastycznego. 

Z naszej szkoły udział w tym konkursie wzięły 3 uczennice: Wiktoria Chałupka, Vanessa Radoła i Maja Andersch. 

Fundacja opublikowała na swojej stronie informację, że na konkurs pracę wysłało ponad 400 uczniów z całej Polski. Maja Andersch zdobyła I miejsce. Do swojej pracy wykorzystała grafikę komputerową. Pozostałe dziewczyny niestety nie zajęły żadnego miejsca, ale ich prace także były niesamowite. Serdecznie gratulujemy Majce miejsca, a dziewczynom chęci wzięcia udziału w konkursie i odwagi za podjęcie przedstawienia za pomocą technik plastycznych trudnego tematu. Życzymy również dalszych sukcesów odniesionych w konkursach plastycznych. Wernisaż przesłanych prac można obejrzeć na stronie: https://pravda.org.pl/wernisaz/.